image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml

Zabezpieczenie na budowie

Zabezpieczenie na budowie pracowników podczas prac szalunkowych lub konstrukcyjnych stanowi duże wyzwanie dla inwestora oraz wykonawcy. Związane jest to z trudnością doboru i rozplanowania odpowiedniego rozwiązania.

Przygotowaliśmy szereg rozwiązań dzięki, którym będziesz mógł zagwarantować bezpieczeństwo pracy na wysokości takich jak siatki bezpieczeństwa, punkty zaczepowe czy systemy linowe tymczasowe.

Jest to system przeznaczony do zabezpieczenia prac na wysokości, a w szczególności prac żelbetowych oraz prac szalunkowych.
Urządzenia kotwiczące tak zostały zaprojektowane, aby zagwarantować bezpieczeństwo każdemu użytkownikowi. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest podniesienie systemu linowego powyżej obszaru roboczego oraz zwiększenie ten sposób zwiększa bezpieczeństwo użytkownika w razie upadku.

Te systemy mogą być wykorzystywane również lub przede wszystkim jako pojedynczy punkt kotwiczenia, do którego pracownik może się wpiąć na czas wykonywania pracy. Dzięki temu mamy zabezpieczenie na budowie zgodne z normą. System tez składa się z niezależnych pojedynczych słupków o wysokości do ok 2 m, które kotwi w betonie na około 15 cm. Do słupków możliwe jest zamontowanie taśmy co zapewnia bezpieczne poruszanie się nad obszarem roboczym. Słupki posiadają uchwyt stalowy pozwalający do zamocowania nawet 4 taśm z każdej strony słupka. Istnieje także możliwość montażu słupków do kasety stalowej.

Punkty zaczepowe to urządzenia kotwiczące zgodne z normą europejską PN EN 795:2012. Punkty zaczepowe są przeznaczone do zabezpieczenia prac na wysokości w konstrukcjach betonowych gdzie istnieje ryzyko upadku w takich miejscach jak: tarasy, miejsce odbierania materiałów na budowie, otwory na windy, krawędzie budynku, balkonów, itp.

Jest to unikalne rozwiązanie, które pozwala stworzyć w łatwy sposób punkt kotwiczący do podłączania sprzętu indywidualnej ochrony osób przed upadkiem z wysokości. Punkty zaczepowe są przeznaczone do zabezpieczenia tylko jednego użytkownika jednocześnie. Natomiast przy stosowaniu wraz z taśmową linką bezpieczeństwa o mogą być zabezpieczone nawet do 4 osób jednocześnie.

System siatek zabezpieczających przed upadkiem z wysokości A-TempZ.
Rozwiązanie to pozwala zabezpieczyć krawędzie dachu oraz prace podczas wznoszenia konstrukcji. Do belki lub dźwigarów struktury stalowej mocujemy wsporniki stalowe systemu wraz z siatkami bezpieczeństwa.
A-TempZ posiada szeroki wachlarz elementów do zakotwienia dopasowanych do potrzeb oraz rodzaju struktury. Tworzą one rodzaj klatki która zapobiega spadkowi robotników. Jest to rodzaj balustrady z siatkami, którą mocujemy zarówno do filarów jak i do belki (nawet drewnianych) w sposób nieinwazyjny. Sposób zakotwienia zależy od harmonogram prac (tak aby nie przeszkadzał podczas prac) oraz miejsce zakotwienia. Jeżeli dostaniemy jakieś rysunek techniczny oraz wskazówki gdzie możemy zamocować balustrady, możemy wybierać zakotwienia i przygotować ofertę.